Ana sayfa Vergi MuhSgk beyannamesinde geçmiş döneme ait SGK kanun numarasını nasıl değiştirebiliriz?

  MuhSgk beyannamesinde geçmiş döneme ait SGK kanun numarasını nasıl değiştirebiliriz?

  127
  0

  2020/08 dönemi sgk bildirgesini herhangi bir kanuna tabi değil şeklinde muhsgk bildirgesinde onayladım. Mevcutta yararlandığım 2 tane sgk teşviki mevcut. Mükellef 2020/07 dönemi prim ödemesinin geç yapılmasından dolayı sistemde borcu gözüktüğü için kanunlardan yararlanamadım. Ödemeler sisteme aktarımı olduğu için şu an 2020/08 dönemi sgk bildirgede kanun maddesini düzeltip beyanname vereceğim. Bu beyannameyi nasıl verebilirim?

  Muhsgk dan iptal ve düzeltme bildirimi yaparak beyannamenizi düzeltebilirsiniz.

  Kişi kendi arsası üzerine inşaat yapacaktır. Sgk dosyas açılışını ilgili müdürlükten yaptık. MuhSgk kapsamında SGK bildirgeleri nasıl onaylanacak vergi dairesinden yapacağımız bir işlem var mıdır?

  Çalışanlarından vergi kesintisi yapmıyor ise muhsgk’nın sadece SGK kısmını onaylayıp göndermesi gerekmektedir. Vergi dairesinden kullanıcı kodu ve parola almanız gerekmektedir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here