Ana sayfa Muhasebe Muhasebe programlarında kayıtları sadece mahsup fişi ile yapmanın bir sakıncası var mıdır?

Muhasebe programlarında kayıtları sadece mahsup fişi ile yapmanın bir sakıncası var mıdır?

158
0

Bazı muhasebe programlarında tahsil-tediye fişi olmuyor. Tek fiş tipi mahsup fişidir. Tüm işlemlerde fiş tipi olarak mahsup kullanmanın sakıncası var mı?

Sakınca yok. Ancak bilindiği üzere 7.000 TL üzerindeki ödeme ve tahsilâtlar Banka aracılığı ile yapılır. Banka dekontları kayıtlara alınır.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here