Müdürler kurulu karar defterini genel kurul toplantı ve müzakere defteri olarak kullanabilir...

Müdürler kurulu karar defterini genel kurul toplantı ve müzakere defteri olarak kullanabilir miyiz?

140
0
PAYLAŞ

Ltd.Şti. ile ilgili daha önce “Karar Defteri” tasdik ettirilmiş. Bu defter Ticari Defter Tebliği Geçici Md.3/2 ye göre Genel Kurul toplantı ve müzakere defteri olarak mı düşünmeliyiz? Ocak ayında Ara Tasdik konusunu netleştirmeye çalışıyorum.

 

Limited şirketlerde karar defteri kaldırılmıştır. Dileyen şirketler önceden tasdik ettirdikleri Karar defterinde yeterli yaprakları bulunmak kaydıyla, genel kurul toplantı ve müzakere defteri olarak kullanılmaya devam ederler. ARA TASDİK GEREKMEZ.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Hiç kullanılmayan müdürler kurulu karar defterinin kapanış tasdikini yapmak zorunda mıyız?

 

Ltd.Şti. kuruluşu sırasında tasdik edilen ancak kullanmak istemediğimiz müdürler kurulu karar defterini iptal ettirebilir miyiz?

 

Limited şirkette müdürler kurulu karar defterinin noter tasdiki zorunlu mu?

 

A.Ş.’lerde Yönetim Kurulunun ve Ltd.Şti.’de Müdürlerin Devredilemez Görev ve Yetkileri Nelerdir?

 

 

BİR CEVAP BIRAK