Ana sayfa Vergi Mücbir sebep kapsamında olan firmalara temmuz ayında tevkifatlı fatura düzenleyebilir miyiz?

Mücbir sebep kapsamında olan firmalara temmuz ayında tevkifatlı fatura düzenleyebilir miyiz?

Mücbir sebep kapsamında olan firmalara temmuz ayında tevkifatlı fatura düzenleyebilir miyiz?

143
0

Kısa çalışma süresi uzatımıyla ilgili olarak bazı firmalarıma e-posta geldi ve gerekli uzatma işlemlerini yaptık. E-posta gelmeyen firmalarıma gelmesini beklemeden uzatma işlemi için müracaat edebilir miyiz?

Uzatma maili gelmemiş olan fakat kısa çalışma ödeneği uzama kapsamında yer alan işyerleri için de aynı İŞKUR formlarını doldurarak bildirimde bulunabilirsiniz.

Temmuz ayından sonra mücbir sebepte olan firmalar tevkifatlı fatura kesilebilir mi?

Uzatma yok 1 Temmuzdan itibaren KDV tevkifatlı fatura düzenlenecektir.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here