Ana sayfa Muhasebe Limited Şirket ortaklığından ayrılan kişinin önceki kamu borçlarına karşı sorumluluğu hissesi oranında...

  Limited Şirket ortaklığından ayrılan kişinin önceki kamu borçlarına karşı sorumluluğu hissesi oranında mıdır?

  409
  0

  3 ortaklı bir ltd. şirketteki ortaklıktan çıkma durumunda amme alacaklarına karşı çıkan ortak hissesi oranında mı sorumlu olur yoksa tüm borçtan mı sorumlu tutulur?

   

  Kurumlar alacakları için her türlü takibe kalkışsalar da bilinen gerçeklik sermaye oranından sorumlu tutulacak olmasıdır, ancak şirket müdürü ise mesuliyet bakımından tam sorumluluk doğacaktır.

   

   

   

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BENZER İÇERİKLER

  A.Ş. Yönetim kurulu üyelerinin vergi borcundan sorumluluğu nedir?

   

   

   

  Şahsi hesabımdan ödediğim kirayı, şirket kurulduğunda gider olarak indirebilir miyim?

   

   

   

  Limited Şirketlerde Ortakların Sorumlulukları Nelerdir?

   

   

   

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here