Ana sayfa Çalışma Hayatı Kısa çalışma ödeneği alan ve haziran ayı içerisinde ödeneği biten bir personel...

Kısa çalışma ödeneği alan ve haziran ayı içerisinde ödeneği biten bir personel için nakdi ücret desteğine başvuru yapabilir miyiz?

Kısa çalışma ödeneği alan ve haziran ayı içerisinde ödeneği biten bir personel için nakdi ücret desteğine başvuru yapabilir miyiz?

150
0

Kısa çalışma ödeneğimiz 14.06.2020 de bitti. 01.07.2020-31.07.2020 arası uzadığından dolayı haziran ayında işçinin gelmediği günler için nakdi ücret desteğine başvurulabilir mi?

Haziran ayı kısa çalışma ödeneği sonlanınca kalan bakiye günleriniz için fiili çalışma yoksa nakdi ücret desteği başvurusu yapabilirisiniz. Eksik gün kodu 29 olmalıdır.

01/12/2001 tarihinden itibaren çalışmakta olduğu şirketinden 20/05/2008 tarihinde şirket hisselerinin bir kısmını alan bayan, doğum iznine ayrılarak doğum parası alırsa, 4/a hizmetleri kesintiye uğramış sayılır mı?

Evet doğum izninin ücretsiz olanı kesinti olarak kabul edilmektedir.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here