Ana sayfa Muhasebe Kdv muafiyeti alan bir kurum hizmet ve mal alımlarında kdv öder mi?

Kdv muafiyeti alan bir kurum hizmet ve mal alımlarında kdv öder mi?

400
0

Bakanlar kurulunca Kdv muafiyeti tanınmış bir vakıfız. Vakıf faaliyetlerimiz gereği, öğrenci servis taşımacılığı kapsamında hizmet almaktayız. Bu hizmetlerin faturaları, Kdv muafiyetimiz olsa dahi tarafımıza tevkifatlı olarak mı kesilmeli? Eğer öyle ise, biz her faturada belirtilen tevkifat oranında KDV yi sorumlu sıfatıyla ödeme zorunluluğumuz var mı?
(29.11.2018)

Bakanlar Kurulu sizin teslimleriniz de Kdv muafiyeti verilmiştir. Sizin satın almış olduğunuz mal ve hizmetlerde kdv ödeyeceksiniz. Taşımacılık işleminde de kdv tevkifatı yapılacaktır.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


Basit usulde fatura ve KDV uygulaması nasıldır?

Hem basit usul hem de gerçek usule göre vergi mükellefi olabilir miyim?

Basit Usul defter beyan bildirimi ne kadar sürede bir yapılır?

Ortaklık Halinde Basit Usulde Vergilendirme Ne Şekilde Yapılacaktır?

Defter – Beyan Sistemi Basit Usul Gün Sonu Hasılatı Ekleme Nasıl Yapılır?

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here