Ana sayfa Muhasebe İnternet üzerinden yapılan konserler KDV indirimi kapsamında mıdır?

  İnternet üzerinden yapılan konserler KDV indirimi kapsamında mıdır?

  36
  0

  Özel eğitim kurumlarında yapılan kdv indirimi özel kursları da (yabancı dil) kapsamakta mıdır?

  Millî Eğitim Bakanlığından izinli Kurslar içinde KDV indirimli (% 1) uygulanır. (5580 Sayılı kanun kapsamında)

  2812 sayılı Cumhurbaşkanı Kararıyla eklenen geçici maddede yıl sonuna kadar, Kongre, konferans, seminer, konser, fuar ve lunapark giriş ücretleri kdv oranı %18 den %8 e inidirilmiştir. Mükellefimiz internet üzerinde canlı yayın konserleri yayınlamaktadır. Bu durumda da verdiği hizmet bedeli kdv oranını %8 olarak uygulayabilir miyiz?

  İnternet üzerinde canlı yayın konserleri yayınlanmasında uygulanacak KDV oranı % 18 dir.

  “Kongre, konferans, seminer, konser, fuar ve lunapark GİRİŞ ÜCRETLERİ” Bahsettiğiniz konunun yukarıdaki tanım ile ilgisi yok.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here