Ana sayfa Dünya Güney Afrika’da ihraç edilen mallar %0,4 oranında azaldı

Güney Afrika’da ihraç edilen mallar %0,4 oranında azaldı

450
0

Güney Afrika’da ihraç edilen mallar %0,4 oranında azaldı

Güney Afrika İstatistik Ofisi’nin yayınladığı verilere göre, Güney Afrika’da ihraç edilen mallar, Ekim 2019’da yıllık %-3,2’lik bir değişim oranı göstermektedir. Eylül 2019’dan Ekim 2019’a kadar, ihraç edilen mallar %0,4 oranında azaldı.

Yıllık %-3,2 oranına en fazla katkıda bulunanlar: diğer taşınabilir mallar (-2,7 yüzde puanı), cevher ve mineraller (-1,2 yüzde puanı) ve içecekler (-0,6 yüzde puanı) oldu.

Aylık %0,4’lük azalışa katkıda bulunanlar ise: cevherler ve mineraller (-0,8 yüzde puanı) ve diğer taşınabilir mallar (-0,3 yüzde puanı) oldu.

İthal edilen mallar, Ekim 2019’da yıllık %-13,2’lik değişim oranı göstermektedir. Eylül 2019’dan Ekim 2019’a kadar ithal edilen mallar %1,2 oranında azaldı.

Yıllık %-13,2 oranına en fazla katkıda bulunanlar: ham petrol (-5,3 yüzde puanı), metal ürünler, makine ve ekipman (-4,8 yüzde puanı) ve diğer taşınabilir mallar (-3,7 yüzde puanı) oldu.

Aylık %1,2’lik düşüşe en fazla katkıda bulunanlar ise: diğer taşınabilir mallar (-0,5 yüzde puanı), ham petrol (-0,4 yüzde puanı) ve gıda ürünleridir (-0,3 yüzde puanı).


Kaynak: Güney Afrika İstatistik Ofisi / Link: http://www.statssa.gov.za/?page_id=1854&PPN=P0142.7&SCH=7576
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here