Ana sayfa Muhasebe Gelir vergisi mükellefleri aktiflerine kayıtlı gayrimenkulleri kiraya verdiklerinde fatura mı düzenlemelidir?

Gelir vergisi mükellefleri aktiflerine kayıtlı gayrimenkulleri kiraya verdiklerinde fatura mı düzenlemelidir?

27
0

Kira geliri olan kişi gelir vergisi mükellefi ise, elde edilen kira gelir için fatura kesmez mi?

Kiraya verilen yer işletmede kayıtlı (Aktif de kayıtlı ise) ise elde edilen kazanç Ticari kazanç olur Fatura düzenlenir %18 KDV hesaplanır.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here