Ana Sayfa Vergi Geçmiş Dönemlere Yönelik Yapılan (Gecikmiş) Ödemeler İndirim Konusu Yapılabilir mi?

  Geçmiş Dönemlere Yönelik Yapılan (Gecikmiş) Ödemeler İndirim Konusu Yapılabilir mi?

  1354
  0

  1- GELİR VERGİSİ KANUNUNA GÖRE ÖDENMEMİŞ PRİMLER İNDİRİM KONUSU YAPILABİLİR Mİ?
  Gelir Vergisi Kanununun 63 ve 89’uncu maddelerinde yapılmış olan düzenlemelere göre, ödenmemiş primler, sigorta poliçesi bulunsa dahi indirim konusu yapılamamaktadır.

  2- GEÇMİŞ DÖNEMLERE AİT PRİM ÖDEMELERİ İNDİRİM KONUSU YAPILABİLİR Mİ?
  Geçmiş dönemlere ilişkin olarak yapılan prim ödemelerinin düzeltme yoluyla ödemenin ilgili olduğu dönemin matrahının tespitinde indirim konusu yapılması da mümkün değildir. 

  Kaynak: Gelir Vergisi Kanunu

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikPrimler Hangi Dönemde İndirim Konusu Yapılabilecektir?
  Sonraki İçerikTevsi Yatırımlarda İndirimli Kurumlar Vergisi Uygulamasında Kazancın Tespitinde Gerçekleşen Yatırım Harcamaları Tutarı Nasıl Hesaplanır?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz