Ana sayfa Vergi Firmalar aktifine kayıtlı demirbaş hisseli olarak satılabilir mi?

  Firmalar aktifine kayıtlı demirbaş hisseli olarak satılabilir mi?

  Satış faturası mal ile beraber alıcıya gönderilirse sevk irsaliyesi düzenlenmesine gerek var mı?

  95
  0
  Tüzel kişi işyerine ait makinelerde kayıtlı matbaa makinesinin satışını hisseli olarak yapabilir miyiz? Yani makinenin %50 hissesini başka bir tüzel kişiye satabilir miyiz?

  Böyle bir satış olmaz.

  Bir mükellefim Trendyol aracılığı ile nihai tüketicilere oyuncak satışı ile iştigal etmektedir. Nihai tüketicilere satılan malları kargo ile gönderirken irsaliye zorunluluğu bulunmakta mıdır?

  Satış faturası mal ile beraber alıcıya gönderilmesi halinde sevk irsaliyesi düzenlenmez.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here