Ana sayfa SGK Ev hizmetlerinde çalışanları SGK’sı birleştirilmiş beyana göre mi verilecek?

Ev hizmetlerinde çalışanları SGK’sı birleştirilmiş beyana göre mi verilecek?

289
0

Sadece ev hizmetlerinde hizmetli çalıştırıp 30 gün üzerinden sadece SGK bildirge düzenliyorsak muhtasar ve prim hizmet beyannamesi kapsamıyız?

Çalıştırdığınız ev hizmetlisi için ek 9 ile bildirim yaptıysanız kapsam dışındasınız.

Eğer her ay bildirge veriyor ve böyle devam etmek istiyorsanız 0003 kodu ile yetkili vergi dairesine muhaphb vermek için kullanıcı kodu ve parola almanız gerekmektedir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here