Ana sayfa Vergi Elektrik faturaları B formunda nasıl beyan edilir?

Elektrik faturaları B formunda nasıl beyan edilir?

142
0

Firmamıza gümrük müdürlüğünden geçmişe dönük tarifelerden dolayı ek gümrük tarifesi uygulanmıştır. Bu işlem için KDV + faiz alınıyor. Ödenen rakam Matrahı 5.000 TL üzeri olduğu zaman B formunda bildirmek gerekir mi?

B formunda bildirilmez.

 

Elektrik faturalarında bulunan ”Enerji Fonu, Belediye Tüketim Vergisi, Elektrik Tüketim vergisi ve TRT Payı” gibi KDV matrahını oluşturan bütün kalemleri ba bs formlarına dahil ediyoruz. Yapılan işlemin doğru mudur?

KDV hariç tüm unsurlar B Formunda bildirilecektir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here