Ana sayfa Vergi E-Fatura mükellefi olmayanlar 5.000 TL üstü faturalarını nasıl düzenleyecektir?

E-Fatura mükellefi olmayanlar 5.000 TL üstü faturalarını nasıl düzenleyecektir?

219
0

Firmamız E-fatura mükellefi değildir. 5 bin üzeri fatura kesersem gib.gov.tr den mi faturayı e-Arşiv Fatura olarak mı keseceğim? Mali Mühür nasıl alınıyor?

Merhaba; GİB e-arşiv portal üzerinden faturalarınızı düzenleyeceksiniz. Şu an için mali mühüre ihtiyacınız yok. GİB mali mühürü kullanılacak.

 


Kaynak: e- fatura- düzenleme, gib, mali, mühür, zorunluluk,
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here