Ana sayfa SGK Sigorta dosyasını kapatan bir iş yeri kaç gün içerisinde kuruma başvuru yapmak...

Sigorta dosyasını kapatan bir iş yeri kaç gün içerisinde kuruma başvuru yapmak zorundadır?

246
0

Ankara’daki ofisinde Ocak 2019’a kadar 1 işçi istihdam eden avukat Ocak 2019’dan itibaren Ankara’daki ofisini kapatarak İstanbul’da faaliyetlerini yürütmeye başlamıştır. İstanbul’da faaliyetlerine başlamasının ardından ise herhangi bir işçi çalıştırmamaktadır.

Ancak sistemde SGK işyeri sicil numarası Ankara adresli olarak kayıtlı görünmektedir. Bu durumda işyeri sicil numarasının kapatılması mı gerekmektedir?

İşyerinin SGK dosyasına işe ara verme bildirimi son işçi çıkışından itibaren 15 gün içinde internet ortamında bildirilmelidir. SGK Sisteme girdikten sonra ki E-bildirge ana ekranında” Sigortalı çalışmaya ara verme/Başlama giriş ve Güncelleme” menüsüne girmeniz gerekmektedir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here