Ana sayfa Duyurular Dikkat!!! Kurum Geçici Vergisi Beyannamesinde Değişiklik Yapıldı!!!

Dikkat!!! Kurum Geçici Vergisi Beyannamesinde Değişiklik Yapıldı!!!

1690
0

2017/2. Dönem Kurum Geçici Vergisi Beyannamesinin ekler kısmına “NAKDİ SERMAYE ARTIŞINDAN KAYNAKLANAN FAİZ İNDİRİMİ TABLOSU” alanı eklenmiştir.

Ayrıca İndirimli Kurumlar Vergisi tablosunda bulunan “Tesvik Belgesine “2012/3305 (2017/9917)”” teşvik satırının eklenmesi nedeniyle, bu beyannameyi vermesi gereken tüm mükelleflerin güncel Beyanname Düzenleme Programını (BDP) Bilgisayarlarına indirip yeniden kurmaları gerekmektedir.

Kaynak: Maliye Bakanlığı

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here