Ana sayfa Vergi Bsmv mükellefi olan firma ayrıca KDV mükellefi de olabilir mi?

Bsmv mükellefi olan firma ayrıca KDV mükellefi de olabilir mi?

249
0

Para transferi faaliyeti nedeni ile Bsmv mükellefiyeti olan bir mükellef ek faaliyet olarak kuyumculuk toptan ticaretine de başladı. Bu durumda bsmv mükellefiyetinin kapatılıp KDV mükellefiyetinin açılması mı gerekiyor? Yoksa hem bsmv mükellefi olup aynı zamanda KDV mükellefiyetinin de mi olması gerekiyor?

İlgili kurumlarca iki iş kolunun aynı zaman ve mekânda yapılmasın da bir sakınca yok ise, Müşteriniz ayrıca KDV mükellefiyeti de tesisi ettirecektir. BSMV mükellefiyeti devam edecek.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here