Ana sayfa Vergi Bilgisayar araç ve gereçlerinin bakım onarım hizmetlerine istinaden düzenlenen faturalarda KDV oranı...

  Bilgisayar araç ve gereçlerinin bakım onarım hizmetlerine istinaden düzenlenen faturalarda KDV oranı yılsonuna kadar yüzde kaçtır?

  Bilgisayar araç ve gereçlerinin bakım onarım hizmetlerine için faturalarda KDV oranı yıl sonuna kadar yüzde kaç olur?

  298
  0

  Telefon Santral Bakımlarında KDV indirimi kapsamında mıdır?

  31/07/2020 Gün ve 31202 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanan 2812 sayılı cumhurbaşkanı kararı ile bazı hizmetlerde Katma Değer Vergisi oranları değişmiştir. Değişiklik 31/07/2020 günü yürürlüğe girmiş olup, yeni belirlenen oranlardan geçici madde l bendinde Bilgisayarların, iletişim araç ve gereçlerinin, saatlerin bakım ve onarımı (malzemeler hariç), göre şirketimiz diğer şirketlerin iletişim araçları olan santrallerin ve telefonların bakımını yapmaktadır KDV oranı %8 mi uygulayacağız?

  Evet %8 oranında KDV uygulanır.

  Yazıcı, ekran ve cep telefonu tamir ve bakım hizmetlerinde KDV %8 mi uygulanacak?

  Biz yurtiçinden ticari mal alım satımı yapan ve bunların teknik servis hizmetini veren bir bilgisayar firmayız. Yeni çıkan yasa ile 31/12/2020 ye kadar ” 15. MADDE- Bilgisayarların, iletişim araç ve gereçlerinin, saatlerin bakım ve onarımı (malzemeler hariç)” KDV oranı %18 den %8 e indirildi.

  Biz istek üzerine, müşterilerimizin bilgisayar dışında, yazıcı, monitör ve cep telefonu bakım ve tamirini yapıyoruz. Bunlara ait verilen teknik servis hizmetleri faturalarında KDV %8 midir?

  Yazıcı, monitör ve cep telefonu bakım ve tamiri için %8 KDV uygulanır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here