Ana sayfa Vergi Bilanço defterine tabi şahıs işletmeleri firmalarını kapatırken kendilerine düzenledikleri faturaları B formunda...

Bilanço defterine tabi şahıs işletmeleri firmalarını kapatırken kendilerine düzenledikleri faturaları B formunda bildirilmeli midir?

169
0
Bilanço defterine tabi şahıs işletmeleri firmalarını kapatırken kendilerine düzenledikleri faturaları B formunda bildirilmeli midir?

Bilanço defterine tabi şahıs iş yerimizi kapattık.
Demirbaşlarımızı kendimize fatura ettik.
Kendi adımıza kesilen faturayı kendi Bs formunda olduğu gibi kendi Ba formumuzda da bildirecek miyiz?

Ba formunda bildirilmez.

 

 


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Bedelsiz ithalatımız B formu bildirim sınırını aşıyor. Bildirim yapmalı mıyız?

Alış ve satış iskontosuna tabi işlemler B formunda bildirilir mi?

Kira ödemeleri B formunda bildirilir mi?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here