Ana sayfa Muhasebe Arabulucu yasasıyla anlaşan işçi/işverenin vergi ve sgk karşısındaki durumu nedir?

Arabulucu yasasıyla anlaşan işçi/işverenin vergi ve sgk karşısındaki durumu nedir?

1615
0

… 01.01.2018 tarih itibariyle çıkan arabulucu yasasıyla birlikte eski çalışanlar buna başvurup anlaşma yoluna gidiyorlar. Burada işveren/işçinin anlaşılan rakamın sgk ve vergi karşısındaki durumu nedir? Kıdem/ihbar/izin/mesai ayırmaksızın tutanakta anlaşılan rakam evrakta yazmaktadır. Birde geçmiş yıllardaki çalışanlar olduğu için sgk boyutu daha sorunlu hale geliyor. Konu hakkında görüşünüz nedir nasıl bir yol izlemeliyiz?

(24.12.2018)

 

Bu konu ile ilgili olarak özel bir açıklama tebliğ olmadığı için Kıdem/ihbar/izin/mesai ayrımı yapılarak giderleştirilmesi gerektiği görüşündeyiz.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Arabulucu sonrası ödenen Kıdem ve ücretler için düzeltme beyanı nasıl verilecektir?

 

Arabuluculuk asgari ücret tarifesi 2018 yılı için ne oldu?

 

Sözlü İstifa Eden İşçinin Kıdem ve İhbar Tazminat Alma Hakkı Var mı?

 

Hangi Hallerde Kıdem Tazminatı Almaya Hak Kazanabilirsiniz?

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here