Ana sayfa Muhasebe Amortisman ayırma süresi dolan sabit kıymetleri 255/257 ters kayıtla kapatmak zorunda mıyız?

Amortisman ayırma süresi dolan sabit kıymetleri 255/257 ters kayıtla kapatmak zorunda mıyız?

1452
0

Kullanım ömrü biten amortisman ayrılan demirbaşlar için iz bedeli bırakmak zorunlu mudur? Bırakmak zorunlu ise 255/257 hesap ters kayıt yapmalı mıyız?

 

255/257 hesaplar bakiyeleri ile bilançoda yer almaya devam eder.

 

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Fevkalade Amortisman Nedir?

 

Satın alıp faturası gelmeyen daire için amortisman ayırabilir miyiz?

 

Yıllara Sari İnşaat İşleri İle Birlikte Diğer Faaliyetlerle Uğraşılması Durumunda Müşterek Genel Giderler Ve Amortismanlar Ne Şekilde Dağıtılacaktır?

 

Yazılım Programının Yurt Dışından Satın Alınıp Kullanılması Halinde Vergilendirme ve Amortisman Nasıl Hesaplanır?

 

Amortisman ve Sermayenin Fırsat Maliyeti (Mikroekonomi)

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here