Ana sayfa Vergi Ağustos ayında uygulanacak olan kira stopaj oranı nedir?

  Ağustos ayında uygulanacak olan kira stopaj oranı nedir?

  Ağustos ayı kira stopaj oranı nedir?

  132
  0

  Temmuz ayı işyeri kira ödemesi ağustos ayında yapıldı dolayısıyla 31 temmuzda yürürlüğe giren kanuna göre stopaj oranı %10 mu olmalıdır?

  Ödeme Ağustos’ta yapıldı ise %10 GV stopajı uygulanır.

  2020 yılı sonuna kadar uygulanacak indirimli stopaj oranı (%10) hangi aydan itibaren uygulanmaya başlanacaktır. Yani temmuz ayı muhtasar beyanlarında uygulanacak mıdır?

  İş yeri kira ödemesi, 31/07/2020 tarihinden önce yapılmış ise stopaj %20 olarak hesaplanır. 31/07/2020 günü (Bu tarih dahil) ve sonraki tarihlerde yapılmış ise Stopaj %10, olarak hesaplanır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here