Ana sayfa Muhasebe Adi ortaklık adına imza beyannamesi düzenlenir mi?

  Adi ortaklık adına imza beyannamesi düzenlenir mi?

  Adi ortaklık firmasının muhasebe işleri için alınacak vekaletnameyi ortaklar ayrı ayrı mı verecek? Dizi film yönetmeni vergi mükellefiyeti açmak zorunda mı?

  70
  0

  Dizi film için yönetmenlik yapan kişi vergi mükellefi olması gerekir mi?

  Evet. Vergi mükellefiyeti tahsis ettirmelidir.

  İki gerçek kişiye adi ortaklık şeklinde vergi mükellefiyeti tesis ettireceğiz.

  Muhasebe vekaleti için iki gerçek kişi ve ortaklık adına toplam üç adet muhasebe vekaleti mi çıkarılması gerekmektedir. Aynı şekil imza beyannamesinde de iki gerçek kişi ve ortaklık adına üç adet imza beyannamesi mi çıkarılması gerekmekte midir?

  Adi ortaklık da Ortak gerçek kişiler sadece geçici ve yıllık beyanname verirler diğer beyanname ve bildirimleri ise ortaklık adına verilir.

  Yukarıdaki işlemler için ortak sayısı ve ortaklık için ayrı ayrı vekalet alına bilir konu hakkında noter ile görüşünüz. Ortaklık için imza beyannamesi olmaz.

  Gerçek kişiler için imza beyannamesi olur.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here