Ana sayfa Haberler AB ilk çeyrekte büyüdü

AB ilk çeyrekte büyüdü

188
0
AB ilk çeyrekte büyüdü

Avrupa Birliği İstatistik Ofisi (Eurostat), 2019’un ilk çeyreğine yönelik büyüme verileri ve işsizlik oranlarını yayımladı.

Buna göre mevsimsellikten arındırılmış Gayrisafi Yurt içi Hasıla (GSYH), bir önceki çeyreğe oranla 19 üyeli EU19 bölgesinde yüzde 0,4 ve 28 üyeli EU28 bölgesinde yüzde 0,5 arttı.

Bir önceki yılın aynı ayıyla karşılaştırıldığında ise mevsimsellikten arındırılmış Gayrisafi Yurt içi Hasıla (GSYH) EA19 bölgesinde yüzde 1,2 ve EU28 bölgesinde yüzde 1,5 artış gösterdi.

İşsizlik oranı yılın ilk çeyreğinde, bir önceki çeyreğe oranla AB genelinde yüzde 0,3 arttı.

Bir önceki yılın aynı ayıyla karşılaştırıldığında ise işsizlik, EU29 bölgesinde yüzde 1,3 ve EU28 bölgesinde yüzde 1,1 arttı.

 

 


Kaynak: Eurostat
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here