Ana sayfa Muhasebe 7143 sayılı kanun kapsamında Türkiye’ye getirdiğim gelirimi gelir vergisi beyannamesinde bildirecek miyim?

7143 sayılı kanun kapsamında Türkiye’ye getirdiğim gelirimi gelir vergisi beyannamesinde bildirecek miyim?

323
0

Yabancı uyruklu bir firmanın genel kurulunu yapan avukat mükellefimiz, müvekkili için bağlılık raporu talep ediyor. Bu raporu mali müşavirler düzenleyebilir mi?

Bağlılık raporunu yönetim kurulu düzenleyip imza eder, müşavir raporu değildir. Şirketin ortaklık sermaye, faaliyetlerini yıllık işlemlerinin yer aldığı bir rapordur. Hâkim şirkete sunulmak için düzenlenmektedir.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Şirket Birleşmesi için gereken belgeler, açıklamalar (İto)

 

 

–– Konkordato Talebine Eklenecek Belgeler Hakkında Yönetmelik

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here