Ana sayfa Muhasebe 6111 sayılı SGK teşviki kapsamında geriye dönük teşviklerden doğan alacaklarımızı SGK borçlarımıza...

6111 sayılı SGK teşviki kapsamında geriye dönük teşviklerden doğan alacaklarımızı SGK borçlarımıza mahsup ettiğimizde geliri hangi hesapta takip edeceğiz?

359
0

Geriye dönük teşvik uygulaması kapsamında 2011-2018 yıllarına ait faydalandığımız 72.000 TL’yi 25.02.2019 tarihinde SGK cari dönem borcumuzdan mahsup ettirdik.
Normal şartlarda yararlandığımız teşviklerde 602-Diğer Gelirler hesabını kullanıyoruz.
Ancak burada 2011-2018 yıllarına ait rakamlar var.
Bu şartlar altında 671- Önceki dönem gelir ve karları hesabını mı kullanmalıyız?

671 hesap kullanılması yeterlidir.

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

SGK teşvikinde ortalama çalışan sayısı hesabına emekli çalışanlar katılır mı?

 

 

4447 Sayılı kanun geçici 10. Madde kapsamında teşvikten yararlanabilecek personelin işe giriş bildirgesinde özellikli bir durum var mıdır?

 

 

Şirket ortağının oğlu SGK teşvikinden faydalanabilir mi?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here