Ana sayfa Vergi 31.07.2020 tarihi itibariyle kafelerde verilen hizmetler için düzenlenecek faturalarda KDV oranı nedir?

  31.07.2020 tarihi itibariyle kafelerde verilen hizmetler için düzenlenecek faturalarda KDV oranı nedir?

  Kafelerde KDV oranı nedir?

  130
  0

  Kafelerde KDV %1 mi uygulanacak?

  Firmamız yiyecek ağırlıklı hizmet veren kafedir. Yeni çıkan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile KDV oranı olarak Yüzde 1 mi yoksa Yüzde 8 olarak mı işlem görecektir?

  Aşağıdaki mekanlarda yapılan hizmet satışları için KDV oranı %1 olarak uygulanır.

  Listede kafeterya kelimesi bulunduğu için indirimden yararlanılır.

  “Kahvehane, kır kahvesi, çay bahçesi, çay ocağı, kıraathane, kafeterya, pastane, ayakta yemek yenilen yerler, yemeği pakette satan veya diğer şekillerde yemek hizmeti sunan yerler, lokanta, içkili lokanta, kebapçı ve benzeri yerlerde verilen hizmetler için %1 KDV uygulanır.

  (Bu yerlerde verilen hizmetlerin alkollü içeceklere isabet eden kısmı hariç),”


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here