Ana sayfa Vergi 21.08.2020 Tarihinde kapanışını yaptığımız firmalar için kapanış tarihine kadar olan süre için...

  21.08.2020 Tarihinde kapanışını yaptığımız firmalar için kapanış tarihine kadar olan süre için KDV ve muhtasar beyannamesi vermeli miyiz?

  85
  0

  İhracat yaptım faturayı 07/2020 kestim intaç tarihi 09/08/2020- 2020/8 KDV’sinde beyan edeceğiz. Ba-bs bildirimini de ağustos ayında mı yapmalıyım?

  Fiili ihracatın yapıldığı ay olan Ağustos b formuna yazılır.

  21.08.2020 tasfiye halindeki şirketimizin kapanışını gerçekleştirdik. Vergi dairesinde kapanışını yaptık. Kıst kurumlar beyannamesini gönderdik. 21 ağustosa kadar olan süreç için kdv,muhtasar ve ba-bs vermemiz gerekiyor mu?

  KDV ve Muhtasar beyannamelerde aynı sürede verilir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here