Ana sayfa Vergi 2021 yılına ait kira geliri için yıl sonuna kadar düzenlenecek faturada KDV...

  2021 yılına ait kira geliri için yıl sonuna kadar düzenlenecek faturada KDV oranı ne olmalıdır?

  Facebook'a verilen reklam karşılığında alınan KDV’li fatura için %15 stopaj ve Türkiye’de ayrıca 2 no.lu kdv uygulamalı mıyız?

  84
  0
  Firma aktifinde kayıtlı taşınmazı kiraya veriyor ve bir yıllık kira tutarını peşin alacaktır. Bu durumda düzenlenecek faturada KDV oranı ne olmalıdır?

  Kira geliri için fatura 31/12/2020 tarihine kadar düzenlenmesi halinde Hesaplanacak KDV oranı % 8 olur.

  Kira süresinin 2021 yılına taşması durumu değiştirmez.

  Kira ödemesi 31/12/2020 tarihine kadar yapılması halinde Hesaplanacak GV stopaj oranı % 10 dur.

  Kira süresinin 2021 yılına taşması durumu değiştirmez.

  Limited şirket olan firmamız Facebook’a reklam verdi. Karşılığında KDV’ li fatura aldı. Bu fatura için %15 stopaj uygulamalıyız?

  Gv stopajı uygulanacak % 15,

  (2) nolu kdv beyannamesi verilecektir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here