Ana sayfa Muhasebe Vefat eden bir mükellefin evraklarını vergi dairesine teslim edebilir miyiz? Varislere ulaşamazsak...

Vefat eden bir mükellefin evraklarını vergi dairesine teslim edebilir miyiz? Varislere ulaşamazsak ne yapmalıyız?

2018 yılında şahıs firması olan mükellefimiz vefat etmiştir. Evraklarını ailesine teslim edemedik. Ailesi şehir dışında acaba bağlı bulunduğu vergi dairesine verebilir miyiz?

692
0

2018 yılında şahıs firması olan mükellefimiz vefat etmiştir. Evraklarını ailesine teslim edemedik.

Ailesi şehir dışında acaba bağlı bulunduğu vergi dairesine verebilir miyiz?

Vergi Dairesi alırsa teslim ediniz. Ancak uygulama da Vergi daireleri Defter ve belgeleri almamaktadır.

Evrakları Varislere teslim etmeniz veya saklamanız gerekir

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here