Ana sayfa Vergi 2018 Aralık ayı sonu itibariyle çalışan sayımız 5 kişi oldu. Ne zaman...

2018 Aralık ayı sonu itibariyle çalışan sayımız 5 kişi oldu. Ne zaman bireysel emeklilik sistemine dahil olacağız?

318
0

16.05.2017 tarihinde tescil edilmiş ve ilk kez 2018 Aralık ayında 5 çalışan sayısına ulaşan işyeri 01.01.2019 tarihinde mi yoksa 01.01.2020 tarihinde mi zorunlu BES sistemine dâhil olmalı?

Çalışan sayısı 5-9 arasında olan bir işverene bağlı olarak özel sektörde çalışanlar 01.01.2019 tarihinden itibaren, işverenleri aracılığıyla bireysel emeklilik sistemine otomatik olarak dâhil edileceklerdir.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Bireysel emeklilik sisteminden elde edilen gelirler, beyana tabi midir?

 

BES – Kimler zorunlu bireysel emeklilik sigortası ödemek zorundadır?

 

BES kesintisini personellerimiz nasıl iptal edebilirler?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here