Ana sayfa SGK 17103 sayılı SGK teşviki alan bir personelin teşvik süresi bittikten sonra 6111...

  17103 sayılı SGK teşviki alan bir personelin teşvik süresi bittikten sonra 6111 sayılı SGK teşvikinden faydalanabilir mi?

  Kolay İşverenlik sistemine geçtikten sonra bildirge vermeye gerek var mı?, Apartmanlarda Kolay işverenlik uygulamasına geçiş sonrası daha önceki aylara ilişkin Bildirge verilebilir mi?

  194
  0

  Personelimiz 17103 teşvikten faydalandıktan sonra teşviki biterse tekrar 6111 sayılı sgk teşvikinden faydalanır mı?

  6111 sayılı teşvikten kalan günleri için yararlanması mümkündür.

  Apartmanda çalışan kapıcımız var. 8. aya ait SGK, e-bildirgede hiçbir işlem yapmadığımız halde otomatik olarak sistem bildirgeyi onaylamış. Bundan sonrası için ne yapmam gerekiyor?

  Kolay işverenliğe geçiş yapmışınız.

  Kolay işverenlik kapsamına alınan işyerleriyle ilgili olarak artık SGK’ya aylık prim ve hizmet belgesi verilmeyecek, sistemde yer alan bilgiler esas alınarak ödenecek primler her ay sistem tarafından otomatik tahakkuk ettirilecektir. İşverenler geçiş yaptıkları aya ilişkin olarak da aylık prim ve hizmet belgesi vermeyeceklerdir.

  Kolay İşverenlik Onay işlemi yapılan aydan bir önceki aya/döneme ilişkin aylık prim ve hizmet belgesi vereceklerdir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here