Ana sayfa Muhasebe 150.000 TL’ye alınan aracın hepsini gider olarak yazabilir miyiz?

  150.000 TL’ye alınan aracın hepsini gider olarak yazabilir miyiz?

  150.000 TL’ye alınan aracın hepsi gider olarak yazılabilir mi?

  50
  0

  Firmamız 2.el 150.000 TL’ye ikinci el araç alışı yapmıştır. Gider olarak hepsini bir anda gider yazabilir miyiz?

  Araç’ın tamamı GİDER YAZILMAZ. Aracı satın alma bedeli olan 150.000 TL’nin tamamı 254 hesaba yazılır ve amortisman ayrılır.

  Firmamız emlak işi ile meşgul olmaktadır. İş yerinde kullanmak üzere binek otomobil alacağız. En kısa sürede buna ödemiş olduğu parayı nasıl düşebilirim?

  Binek araç alınır aktife kaydedilir, 5 yıl amortisman ayrılır. Tüm giderlerinin % 70 i gider % 30 u KKEG olarak kayıtlara alınır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here