Ana sayfa Muhasebe Zemin ve arazi hazırlama faaliyetindeki kira giderleri hangi hesaplarda izlenir?

Zemin ve arazi hazırlama faaliyetindeki kira giderleri hangi hesaplarda izlenir?

268
0
Zemin ve arazi hazırlama faaliyetindeki kira giderleri hangi hesaplarda izlenir?

Firmam zemin ve arazi hazırlama, alanın temizlenmesi ile kazı ve hafriyat işleri (tarımsal arazinin hazırlanması, dinamitleme ve kayaların kaldırılması, inşaat, tarım vb. alanların drenajı, hafriyat, kazı, dolgu vb. işler) (madencilik için yapılanlar hariç) bu işi yapmakta kira giderlerini hangi hesapta takip etmeliyim?

Giderler; Tek Düzen Hesap Planına göre giderin çeşidi dikkate alınarak 700’lü hesaplarda takip edilir. (730-740-750-760-770)

 

 


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Konut satışı yapan firmamızın konut kira gelirlerine istinaden düzenleyeceği faturayı muhasebe hesaplarına nasıl kayıt etmelidir?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here