Ana sayfa Muhasebe Yansıtma hesaplarını yıl sonunda yapsak olur mu?

Yansıtma hesaplarını yıl sonunda yapsak olur mu?

270
0
Yansıtma hesaplarını yıl sonunda yapsak olur mu?

E-fatura mükellefiyim. 740 ,770 yansıtma kayıtları ve amortisman kayıtları yıl sonu yapılsa herhangi bir sıkıntı olur mu? Ya da yapabilir miyiz?
Mevzuat gereği 3 aylık yapılması zorunlu mu?

Yansıtma hesap kayıtlarını zaten dönem sonunda yapıyoruz. Ancak bunun dışındaki her kaydı dönemsellik gereği kendi dönemi içinde sisteme girişini sağlamalıyız.

 

 


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Damga Vergisi yansıtma faturası KDV beyannamesinde gösterilecek mi?

Damga vergisi yansıtma faturasında KDV hesaplanacak mı?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here