Ana sayfa Muhasebe Veraset ve İntikal Beyannamesini hangi vergi dairesine vereceğim?

Veraset ve İntikal Beyannamesini hangi vergi dairesine vereceğim?

443
0

Veraset ve intikal beyannamesi vereceğim. Hangi vergi dairesine vermem gerekiyor? Ve veraset ilamı henüz çıkmadan verebiliyor muyum?

 

Veraset ilamı ölüm tarihinden 1 hafta sonra noterlerden alınabilir. Veraset ilamı olmadan beyanname verilmez. Beyanname ölenin ikametgâhının olduğu yerdeki harçlar ve veraset vd verilir. Yetkili vd için İstanbul vd bşk. web sitesini inceleyiniz. http://www.gib.gov.tr/VDBD

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Veraseten edinilen A.Ş. hisseleri için Veraset İntikal Beyannamesi verilecek midir?

 

Veraset ve İntikal Vergisi için matrah artırımı yapılabilir mi?

 

Veraset ve İntikal Vergisi Kanununa Göre Kazanılan Malların Değerinden Hangi Borç Ve Masraflar İndirilebilir?

 

Ölen Kimsenin, Ölmeden Önce Borç Ve Alacakları Var İse Veraset Ve İntikal Vergisi Nasıl Hesaplanır?

 

Veraset Ve İntikal Vergisi Beyannamesinin Elektronik Ortamda Alınması Çalışmaları Tamamlanmıştır.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here