Ana sayfa Muhasebe Vefat eden SMMM’nin şirketinin faaliyetine ailesi devam edebilir mi?

Vefat eden SMMM’nin şirketinin faaliyetine ailesi devam edebilir mi?

475
0

Arkadaşımın tek ortaklı bir smmm ltd şirketi var. Arkadaşım vefat etti. Varisler smmm değil. Varisler smmm’e hisse devri yapabilir mi? Ve şirket ortaklığına devam edebilir mi?
(23.11.2018 15:13)

Varisler hisseleri Herhangi bir kişiye hisselerini devir edebilir. Ancak Devir alan kişiler SMMM değilse , Şirket SMMM faaliyetini sürdüremez.

 

 


Kaynak: İsmmmo.org.tr
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here