Ana sayfa Muhasebe Defter beyan sisteminde bazı mükelleflerin Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesini göremiyorum. Sebebi...

Defter beyan sisteminde bazı mükelleflerin Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesini göremiyorum. Sebebi nedir?

499
0

Bazı Mükellefler Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesini Başlığını Sistemde Görememektedir. Bu Durumun Sebebi Nedir?

Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi dönemi “üç aylık” olan mükelleflerin beyannameleri henüz ilk üç aylık süre tamamlanmadığından Sistem içerisinde yer almamaktadır. Söz konusu sürenin tamamlanmasının ardından mükellefler Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi menüsüne ulaşabileceklerdir.

 


Kaynak: Defterbeyan.gov.tr
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here