Ana sayfa Muhasebe Türkiye’de gelir vergisi mükellefi olmayan ancak bir Ltd.Şti. ortağı olan kişinin Amerika’daki...

Türkiye’de gelir vergisi mükellefi olmayan ancak bir Ltd.Şti. ortağı olan kişinin Amerika’daki kazancını Türkiye’de beyan etmesine gerek var mı?

296
0

Türkiye de tam mükellefiyeti olmayan, Ancak bir LTD.de şirket ortağı olan kişinin, Amerika’daki şirketinden elde ettiği gelirleri Türkiye’ye getirmesi durumunda Vergileme nasıl olacak? 7143 Yasa kapsamına girer mi?

 

Gerçek kişinin şu anda vergi mükellefi olup olmadığına bakılmaksızın Yurt içinde ve yurt dışında GVK 2. maddesinde belirtilen Gelir ve iratlar için yıllık beyanname verir Yurt dışında ödenen vergiler varsa hesaplanan vergiden mahsup edilir.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Tam Mükellef Nedir?  Dar Mükellef nedir?

 

Dar Mükellef Kurumlara İşçi Temin Edilmesi Halinde Vergi Hesaplanır mı?

 

Dar Mükelleflerde Vergi Tarhiyatının Muhatabı Kimdir?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here