Ana sayfa SGK Şirket kuruluşu sırasında otomatik olarak SGK işyeri tescili yapılacak

  Şirket kuruluşu sırasında otomatik olarak SGK işyeri tescili yapılacak

  732
  0
  ÖZET
  -Şirket kuruluşlarında SGK işyeri tescili otomatik yapılacaktır.

  -Çalışan olmasa bile her şirket için sgk işyeri açılışı (tescili) otomatik yapılacaktır.

  -SGK kullanıcı adı ve şifreler e-devlet üzerinden şirket yetkililerine gönderilecektir.

  -Yapı Ruhsatı alanların SGK işyeri açılışları otomatik yapılacaktır.

  -Şantiye’de henüz işçi çalıştırılmaya başlanmamış olsa dahi otomatik işyeri tescili yapılacak ve işverene bildirilecektir.

  -Otomatik yapılan tescilden sonraki bir tarihte işçi çalıştırılmaya başlanıldığında tescil tarihi sistemde otomatik güncellenecektir.

  -Otomatik tescil öncesi işçi çalıştırıldığı tespit edilirse tescil tarihi geriye dönülerek güncellenecek ve ipc kesilecektir.


  Kaynak: SGK Genelgesi
  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here