Ana Sayfa Muhasebe Sadakat Kart Gelirleri Hangi Hesapta İzlenir?

  Sadakat Kart Gelirleri Hangi Hesapta İzlenir?

  2223
  0

  Sadakat Kartı kullanılan firmalar asıl kart sahibi olan firmalara kestiği faturaların ve bunun karşılığında elde ettiği gelirleri 649 Diğer Olağan gelir ve Karlar hesabında izleyeceklerdir.

  alisveris-ve-sadakat-kartlari

  Sadakat Kartı Uygulaması: İşletme müşterilerinin o işletmeyi tercih etmelerini ve tekrar ihtiyaçlarını aynı işletmeden karşılamalarını amaçlayan bir uygulama türüdür. Sadakat kart sistemi kullanan firmalar müşterilerini daha iyi tanımakta, hangi müşterinin işletmeden ne kadar alışveriş yaptığını görebilmekte, müşterilerin işletmeden alışveriş yaptıkça puan kazanmalarını sağlamakta, hatta her müşteriye özel indirim oranları ve puan kazanma oranları belirleyebilmektedir. Müşteri sadakat kartı birçok işe yarar ancak temel başlıklarla ele almak gerekirse anlık fiyat düzenlemeleri sağlamak, puan – ürün – hediye çeki gibi argümanlarla hediye kampanyaları gerçekleştirmek, anlaşmalı firmalarla işbirliği gerçekleştirerek çapraz promosyonlar yapmak, kioskların daha etkin kullanılmasını sağlamaktır.

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerik1- Cari Bilgi Doğrulama İşlemi Luca Muhasebe
  Sonraki İçerik2- Toplu Beyanname İşlemleri Beyan Şekli Luca Muhasebe

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz