Ana sayfa Vergi Otel ve konaklama faaliyetinde bulunan firmalar Turizm payı beyannamesi vermek zorunda mıdır?

Otel ve konaklama faaliyetinde bulunan firmalar Turizm payı beyannamesi vermek zorunda mıdır?

559
0

551005-OTEL VB. KONAKLAMA YERLERININ FAALIYETLERI (GÜNLÜK TEMIZLIK VE YATAK YAPMA HIZMETI SAGLANAN YERLERIN FAALIYETLERI) (KENDI MÜSTERILERINE RESTORAN HIZMETI VERENLER ILE DEVRE MÜLKLER HARIÇ) NACE koduyla Apart otel olarak faaliyet gösteren mükellefimin Turizm Beyannamesi yönünden mükellefiyet açmam zorunlu mudur?

Turizm beyannamesi vereceklerin Turizm belgesinin olup olmaması önemli değildir.

Belediye veya başka kurumdan alınan ruhsat yeterlidir. Detay açıklama için aşağıdaki linki inceleyiniz. https://archive.ismmmo.org.tr/docs/mevzuat/duyuru/04112019_turizm_payi_beyanname_tebligi.pdf

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here