Ana Sayfa Vergi Nihai tüketicilere verilen eğitim hizmetine ilişkin e-SMM’de stopaj hesaplanacak mı?

  Nihai tüketicilere verilen eğitim hizmetine ilişkin e-SMM’de stopaj hesaplanacak mı?

  74
  0

  Meslek mevzuatına göre eğitim vermem de sakınca var mı? Sakınca yoksa vergi mükellefi olmayan kişilere eğitim verdiğimde sadece KDV’li stopajsız makbuz düzenleyebilir miyim?

  Meslek mevzuata ve diğer mevzuatlar konusunda ders vermenizde sakınca yok. Verilen hizmet için e-smm düzenlenir. Makbuzda sadece % 20 KDV hesaplanır.

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikMilli Eğitim Bakanlığı’na bağlı özel okula yapılan bağış gider yazılabilir mi?
  Sonraki İçerikŞirketlerde ortaklara dağıtılan kar payı stopajı %10 devam ediyor mu?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz