Ana sayfa Vergi Muhtasar ve prim beyannamesi Ağustos Ayı itibariyle başlayacak mı?

Muhtasar ve prim beyannamesi Ağustos Ayı itibariyle başlayacak mı?

369
0
Muhtasar ve prim beyannamesi Ağustos Ayı itibariyle başlayacak mı?

Muhtasar Prim Hizmet Beyannamesi İstanbul için 01.07.2019 tarihinde başlamaktadır. Yeni bir erteleme söz konusu değil sanıyorum. Maliyeyi aradım. Uygulama için şöyle bir yanıt aldım. Bu ayki beyannameler ve bildirgeler geçerli uygulamaya göre verilecekmiş.  Ağustos(Temmuz ayı bilgileri) başından itibaren MPHB uygulanacakmış. Aldığım bu bilgi doğru mudur?

Yeni sistem 01.07.2019 Tarihinde yürürlüğe girmiştir. Birleştirilmiş beyanname ve bildirge sistemi “MUHTASAR VE PRİM HİZMET BEYANNAMESİ” 2019/TEMMUZ Ayı Beyannamesi ile başlayacaktır. Birleştirilmiş beyanname 01-26/AĞUSTOS/2019 Tarihleri arasında da verilecektir. Beyanname formatı GİB bdp programında vardır.

Yeni sistemde Ücretli olarak çalışan sayısı BİR kişide olsa birleştirilmiş beyanname “MUHTASAR VE PRİM HİZMET BEYANNAMESİ” AYLIK olarak verilecektir.

İşçi çalıştırmayanlar birleştirilmiş beyannameyi “MUHTASAR VE PRİM HİZMET BEYANNAMESİ” 3 aylık olarak vermeye devam edecektir.

Örnekli detay bilgi için MUHTASAR VE PRİM HİZMET BEYANNAMESİ GENEL TEBLİĞİ (SIRA NO: 1) İnceleyiniz. Resmî Gazete Tarih 18 Şubat 2017 / Sayı:29983

Haziran/2019 ve 3 aylık (Nisan-Mayıs,Haziran 2019) Muhtasar Beyanname ve SGK bildirgesi AYRI , AYRI ESKİ SİSTEME GÖRE VERİLECEKTİR.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Muhtasar ve prim beyannamelerinin yürürlüğe girmesi ertelenip, pilot bölgelerin sayısı mı artırılacak?

Temmuz ayı SGK ve Muhtasar beyannamelerini muhtasar ve prim beyannamesi ile mi bildirimini yapacağız?

Muhtasar ve Prim bilgilerinin birleştirilmesinin süresi uzatıldı mı?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here