Ana sayfa Muhasebe Mali müşavirler yeni yapacakları muhasebe sözleşmelerinde asgari tutarın altında sözleşme imzalayabilir mi?

Mali müşavirler yeni yapacakları muhasebe sözleşmelerinde asgari tutarın altında sözleşme imzalayabilir mi?

258
0

Mükelleflerimizle yapacağımız sözleşme rakamları asgari tarifenin altında kalamıyor şeklinde uyarı alıyorum. Asgari ücretin altında ücret alacağım mükellef için nasıl sözleşme imzalayıp, makbuz düzenleyeceğim?

Ücret tarifesinde belirtilen tutarların altında sözleşme yapılamaz. Makbuz düzenlenemez.

 

 

Ocak ayı içinde vefat eden bir meslektaşımın müşterilerini kendi büroma alacağım. Bununla ilgili olarak vefat eden meslektaşımın müşterilerinin aralık ayı KDV muhtasar Sgk vs. üç aylık muhtasarları mecburen yeni muhasebeci olarak benim şifremle vermem gerekiyor. Bunun için yani 2019 yılı ile ilgili beyanname ve bildirimleri vermem için nasıl bir yol izlemeliyim?

Oda ile ilgili olarak sizin yapacağınız bir işlem yok. Müşteriler ile sözleşmeler yapılır.(GİB aracılık ve sorumluluk sözleşmesi ve TÜRMOB’a birlik üzerinden mesleki hizmet sözleşmesi yapılması gerekmektedir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here