Ana sayfa Çalışma Hayatı Lise stajyerlerine ne kadar ücret ödemeliyiz? Ödediğim ücreti hangi gidere kayıt etmeliyiz?

Lise stajyerlerine ne kadar ücret ödemeliyiz? Ödediğim ücreti hangi gidere kayıt etmeliyiz?

Lise stajyerlerine ne kadar ücret ödemeliyiz? Ödediğim ücreti hangi gidere kayıt etmeliyiz?

424
0

Lise stajyeri çalıştırıyoruz. Maaş hesaplamasını nasıl yapmalıyım. Haftada 3 gün geliyor. Bazı haftalarda birer gün gelmediği günler var nasıl hesaplamalıyım. Maaşını bankadan yatıracağım. Bu stajyer maaş ödemesini hangi gidere atmalıyım?

Stajyerlere ödenecek ücretler firmadaki çalışan sayısına ve geçerli asgari ücrete göre belirleniyor. Stajyerlere asgari geçim indirimi hariç net asgari ücretin yüzde 30’u kadar maaş ödenmek zorundadır. Bu tutarın üzerinde ödemede sınır bulunmamaktadır. Ancak bundan az maaş verilemiyor.

2019 yılı için stajyerlere ödenmesi gereken en az ücret 548 lira 73 kuruş oldu. Stajyerlerin ücretlerinden herhangi bir vergi ve kesinti yapılamıyor.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here