Ana sayfa Çalışma Hayatı Kovid şüphesi sebebiyle ve doktor tavsiyesi nedeniyle işe gelmeyen personel için SGK...

Kovid şüphesi sebebiyle ve doktor tavsiyesi nedeniyle işe gelmeyen personel için SGK eksik gün bildirim kodu ne seçmeliyiz?

134
0

Aile üyesinden birinde covid şüphesi olan personel doktor tavsiyesi ile 12 gün işe gelmedi. Ancak rapor almadı. Sadece doktorun tavsiyesi üzerine işe gelinmedi. Eksik gün bildiriminde SGK eksik gün sebebi olarak hangi kodu girebiliriz?

10 genel hayatı etkileyen nedenler ile bildirim yapabilirsiniz.

 

28 Pandemi ücretsiz izin kodu ile alınacak nakit ücretsiz izin desteği temmuz ayında30 gün mü olmalı?

Nakdi ücret desteği, bir ay içerisinde en çok 30 gün olmak üzere ödeme kanalları yoluyla işçinin kendisine ödenir. Bildirim için son günü beklemeyebilirsiniz.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here