Ana sayfa SGK Kısa çalışma ödeneğine güncel tarih itibariyle başvuru yapabilir miyiz?

  Kısa çalışma ödeneğine güncel tarih itibariyle başvuru yapabilir miyiz?

  80
  0

  Mükellefimiz daha öncesinde kısa çalışma için işkura başvurmadı. İdari personel departmanında kısa çalışma yapmak istiyor. Üretim bölümü çalışacak. Başvurular 30.06.2020 tarihine kadardı diye biliyoruz. Yeni başvuru kabul edilmekte midir?

  Kısa Çalışma Uygulaması Genel ekonomik, sektörel, bölgesel kriz veya zorlayıcı sebeplerle işyerindeki haftalık çalışma sürelerinin geçici olarak en az üçte bir oranında azaltılması veya süreklilik koşulu aranmaksızın işyerinde faaliyetin tamamen veya kısmen en az dört hafta süreyle durdurulması hallerinde, işyerinde üç ayı aşmamak üzere sigortalılara çalışamadıkları dönem için gelir desteği sağlayan bir uygulamadır.

  04.09.2020 tarihinde işe giriş yapan bir çalışan için KÇÖ veya ücretsiz izin hakkından yararlandırabilir miyiz?

  30.06.2020 tarihi dahil bu tarih öncesi başvuru yapılmış olması gerekmektedir.


  31 Ağustos 2020 Tarih ve 31230 Sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 2915 Sayılı CB kararı ile 31.08.2020 Tarihinde biten Kısa Çalışma ödeneği

  31 Ekim 2020 tarihine uzatıldı.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here