Ana sayfa Çalışma Hayatı Kısa çalışma ödeneğinden dönen firmalar SGK teşviklerinden hangi ayda faydalanmaya başlayacaktır?

  Kısa çalışma ödeneğinden dönen firmalar SGK teşviklerinden hangi ayda faydalanmaya başlayacaktır?

  KÇÖ ve ücretsiz izin süreleri uzadı mı?

  132
  0

  7252 sayılı Kanun ile 01.07.2020 tarihinden önce kısa çalışma veya nakdi ücret desteği başvurusunda bulunmuş olan özel sektör işyerlerinde normal haftalık çalışma sürelerine dönülmesi halinde işverenlere SGK prim teşviki sağlanacağına dair düzenleme yapılmıştır. Kısa çalışmanın ve/veya nakdi ücret desteğinin sonlandırılmasına ilişkin sigorta prim teşviki uygulaması 01.08.2020 tarihi itibariyle yürürlüğe gireceğinden buna göre temmuz ayı bordrosunda normal çalışmaya dönen iş yerleri ağustos ayında ödeyecekleri temmuz sgk primlerinden dolayı teşvikten yararlanacaklar mıdır?

  Yasanın bahsettiğiniz maddesinin yürürlük tarihi 4’üncü maddesi yayımı tarihini takip eden ayın başında, yani ağustos ayı itibariyle (eylül ayı bildiriminde) uygulanacaktır.

  KÇÖ ve ücretsiz izin süreleri uzadı mı?

  Her iki İŞKUR desteği 1 er ay uzatıldı.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here